Výprava za sumcem

Zaujala Vás oblast sumce, co-by největší sladkovodní ryby u nás? Čekáte netrpělivě na datum hájení dravých ryb? Máte rádi výzvy a akční rybolov? Pak je výprava za rybou, jako je sumec stvořená právě pro Vás.

Proces lovu sumců

Určitě není na škodu použít nafukovací člun, který je vhodný k zavážení. V našich revírech je zavážení bójek na sumce zakázáno, jen některé mají udělenou výjimku. Mezitím si nachystáte udice i bójky.

V momentě, kdy vše nachystáte, stačí usednout do člunu a vyrazit. Pokud máte pomocníka, je vše snazší. Může Vám podávat bójky s nastraženými rybami a ukotvovacím závažím, které musí být dostatečně těžké, aby se bójka ve vlnách neposunovala a tím nedošlo k zamotání do jiných bójek.

Jako závaží můžete uplatnit kameny o hmotnosti okolo 1 kilogramu, uvázané na krátkém trhacím vlasci, který se po záseku odtrhne. Je správné zavážet co nejdál od břehu, neboť čím je nástraha dál od břehu, tím přichází více záběrů. Proto není na škodu mít na multiplikátorech dostatečně dlouhý návin.

Asi za hodinu se mi podařilo zavézt všech šest montáží. Já jsem měl na bójkách nastraženy karase, podobně jako bratr a otci jsme dali na háčky líny. Začali jsme se chystat na přicházející západ slunce, všechny věci jsme dali na jedno místo, abychom po setmění nemuseli nic hledat.

Po zavážení se beze sporu jistě dočkáte prvního záběru, který nemusí trvat ani příliš dlouho. Stačí pouze bystrý a rychlí zásek. Následně namotávání a pro jistotu ještě jeden zásek. Následně stačí vytáhnout sumce či sumečka, rovněž tak z koutku jeho tlamy vyjmou i trojháček a třeba nezaškodí i nějaká ta triumfální fotka pro potěchu oka do budoucna co-by vzpomínka.«« Výprava za sumcem Kouzlo sumců »»

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23558 (magazinrybar.cz#106)