Výprava za sumcem

Zaujala Vás oblast sumce, co-by největší sladkovodní ryby u nás? Čekáte netrpělivě na datum hájení dravých ryb? Máte rádi výzvy a akční rybolov? Pak je výprava za rybou, jako je sumec stvořená právě pro Vás.

Předpoklady pro lov sumce

Nejlépe se loví sumec v nádržích. Tudíž prvním zásadním faktorem lovu sumců je vybrat vhodné loviště, zjistit o něm o nejvíce a poté se zaměřit na samotný lov.

Samozřejmostí je i fakt, že je potřeba obstarat si i nástražní ryby. Na sumce můžete použít nástrahy jako například jelce, karasi, líny, plotice a cejny. Na prutech zkontrolujte stav blanku a oček. K lovu sumce můžete uplatnit pruty o délce 2,70 metrů a zátěže 200 až 1000 gramů, dostatečně pevný multiplikátor s návinem 330 metrů pletenky o nosnosti 84 kg, na které je důležité zkontrolovat první dvě desítky metrů, abyste zjistili případné poškození.

Po kontrole výbavy je důležité prohlédnout návazce a ostrost háčků, návazcovou šňůru o nosnosti 100 kg pečlivě prohlédnu, aby nebyla prodřená a v případě, že uvidíte náznak poškození, musíte danou sestavu převázat.

Na návazci můžete rovněž uplatnit například tři trojháčky, ale to neplatí, pokud není dostatečně velká nástražní ryba, poté je vhodné snížit stav na dva trojháčky. Někteří rybáři používají také sestavu jednoho jednoháčku s jedním nebo dvěma trojháčky, všechny tyto uvedené sestavy jsou naším rybářským řádem povoleny a proto je na každém rybáři, jakou si zvolí montáž. Poté stačí zkontrolovat sumcařskou bižuterii, jestli něco nechybí a vše je připraveno.Proces lovu sumců »»

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23558 (magazinrybar.cz#106)