Vábení sumce

Máte kladný vztah k lovu za pomocí kousku dřeva a dokážete čelit sumcům co-by nekompromisním soupeřům? Jak přimět sumce, aby zaútočil na Vaši nástrahu? Pokud patříte mezi rybáře, kteří mají rádi oblast sumců, pak je ryba jako sumec výzva právě pro Vás.

Technika vábení sumců

Opět se vše odvíjí od Vás samotných, kdy si stejně uděláte vše, tak jak se Vám to zdá nejlepší. Nicméně rybářský pojem „bóchání" patří mezi pojmy, které dřív nebo později budete muset ovládat.

Jde o jistotu zvuku, kterou dokážete zpracovat a vyvodit z něj patřičné výsledky i závěry. Stačí si pořídit lodičku, echolot s vlastností funkcí stínování a kvalitní vábničku z jednoho kusu dřeva. Pokud chcete lovit spolehlivě a účinně pak se vyhněte výrobkům lepených z několika kousků dřeva.

Je důležité vyčíst nástrahu prostřednictvím obrazovky echolotu (i na vodě) a uplatnit olovo reagující na sumce. Pak je to správná volba, nicméně, pokud bude lokalita loviště vábená v příliš malých intervalech, tím méně toho musíte s vábničkou umět a sumec vám nástrahu určitě atakuje. V případě, že budete na ovábené vodě a ryby vám nebudou i přes své reakce nástrahu atakovat, pak nevabte monotónně ve stejných intervalech, ale naopak zkuste sérii několika rychlých úderů po sobě nebo zvyšte hlasitost úderu.

Sumec o nástraze neví. Je si vědom pouze toho, že je v jeho úrovni či nad ním nástraha. Tudíž, když budete mít nástrahu například v 10-ti metrech a sumec přijede do vábeného místa z boku třeba v osmi metrech, je potřeba k němu nástrahu vytáhnout. Jinak se záběru určitě nedočkáte. Dále pamatujte na to, že „multík" musíte mít dotažený tak, aby při záseku, který musí být razantní, nedošlo k proklouznutí brzdy. Dále, nespěchejte se zásekem. Vyčkejte, až vám sumec prut pěkně ohne, a pak řádně zasekněte.«« Vybavení pro lov sumců Diskuze, zkušenosti a recenze »»

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23557 (magazinrybar.cz#105)