Techniky sumcového rybolovu

Toužíte po velkolepém úlovku, který je téměř legendou? Jste zastánci adrenalinu, akce a velkých ryb, kdy si den za dnem přikládáte nové výzvy? Pokud-li ano, pak se stává sumec Vašim úhlavním nepřítelem, kdy nad ním máte možnost zvítězit.

Jak postupovat při lovu na bójku?

  • Připravte si nástražní rybu, kterou prošijete

  • Zakončení návazce upevněte karabinou k prutu a rybu odložte do kbelíku s vodou

  • Zavezte bójku do pravděpodobného tažného lovného místa

  • Spusťte průběžné kotevní olovo na dno (ručkováním) a vypněte vlasec

  • Položte bójku na hladinu a pomalu postupně spouštějte nástražní rybu

  • Trpělivě čekejte na záběr

Projev záběru bývá ve většině případech úprkem nástražní ryby, potopením bójky a plynulou jízdou. Pokud je jízda nepravidelná s prodlevami, jedná se o menší rybu. Zásek byste měli provézt okamžitě vypnutím vlasce a zásekem, jenž bójka z části utlumí.

Pevný vlasec zhruba 3-5 kg, přivazujeme na kotevní kámen s ohledem na přiměřenou váhu, v případě větší hloubky například při 10 metrech. Délku zjistíme způsobem odečítáním, kdy odečteme hloubku vody od hloubky, kde je nástraha a poté jí zkrátíme zhruba o 1 metr.«« V čem spočívá metoda bójky a jak postupovat? Nástražní rybky i ryby na sumce »»

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23555 (magazinrybar.cz#28)