Techniky sumcového rybolovu

Toužíte po velkolepém úlovku, který je téměř legendou? Jste zastánci adrenalinu, akce a velkých ryb, kdy si den za dnem přikládáte nové výzvy? Pokud-li ano, pak se stává sumec Vašim úhlavním nepřítelem, kdy nad ním máte možnost zvítězit.

Lov na položenou a zátěže

Obvykle při navštívení rybářské prodejny nebo internetového obchodu volíme mezi nástrahami s pevnou či trhací zátěží. Pokud-li chceme nahazovat na dno bezvázkové, obejdeme se i bez stabilního systému kotvení a běžně použijeme olovo v gramáži zhruba 200 gramů, jenž aplikujeme přímo na šňůrku. Trhací zátěž obecně uplatňujeme převážně u rizika, jako je zapadnutí olova mezi kameny, který má nižší pevnost než kmenová šňůra, kdy v případě vázky přijdeme pouze o zátěž

Jaké máme způsoby lovu na položenou s podvodním splávkem?

Obchodní trhy nabízí výběr ze dvou variant jenž máte možnost vybrat si kotvený podvodní splávek kmenový a kotvený podvodní splávek paternosterový.

Kotvený podvodní splávek kmenový

Obvykle ho najdete umístěného zhruba 5 centimetrů od ryby, kdy je ryba nadnášená do nástavné hloubky, přičemž umístění na samotnou rybu zamezí zamotání sestavy a vyvolá dráždění, kdy je ryba zaměřena na nástrahu, jenž se patřičně pohybuje.

Rybářský prut se tedy doporučuje používat vkládáním do stojanu, kdyby měla špička směřovat do vody či šikmo, samozřejmě záleží na daném typu prutu i samotné jeho montáže. Záběry je běžně projevují ostrým cinknutím, narovnáním nebo menším ohnutím prutu. Záběr bývá obvykle trhacím vlascem povolen, kdy dochází k zaseknutí či prasknutí v momentě záseku.

Chcete-li dostat nástražní rybu výše nade dno je vhodné nastavit si patřičnou hloubku pomocí zarážky do uzlu, kdy bychom měli pozorovat proud i jeho sílu. Pomalé proudění a pohyb ryby zhruba 40 až 80 centimetrů nade dnem, kdy se bude ryba značně i nepředvídavě pohybovat, je vhodný způsob nastavit zarážku zhruba 100 centimetrů od splávku.

Kotvený podvodní splávek paternosterový

Opět se nabízí rybářům možnost položení prutu do vidliček či postavení do stojanu, kdy se jedná o obdobný způsob lovu, jako u předešle uvedené možnosti. Určitě se liší nastavováním hloubky, přičemž má být nastražena ryba a v nosnosti splávku, kdy po nahození do místa loviště byste měli povolit mírně šňůru, dokud se neobjeví splávek na hladině. Následovně se šňůra vypíná v momentě. kdy se splávek začne navíjením šňůry potápět. Navíjí se tolik šňůry o kolik toužíte rybu dostat pod hladinu.

Padesáti centimetrové ručkování je značná výhoda, kdy bychom měli zohlednit sílu proudu vody, což se netýká samozřejmě vod stojatých. Zaměřte svůj výběr v oblasti splávků na splávky s nosností nejméně zhruba 50 až 100 gramů, pokud-li jde o kotevní kámen či závažku 2 až 5 kg jistě použijte splávek zhruba v gramáži 300 až 500 gramů.«« Třídění splávků Podvodní splávek a nástražní rybky »»

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23555 (magazinrybar.cz#28)