Techniky sumcového rybolovu

Toužíte po velkolepém úlovku, který je téměř legendou? Jste zastánci adrenalinu, akce a velkých ryb, kdy si den za dnem přikládáte nové výzvy? Pokud-li ano, pak se stává sumec Vašim úhlavním nepřítelem, kdy nad ním máte možnost zvítězit.

Třídění splávků

Splávky se všeobecně dají rozdělit na tři skupiny, z nichž první kategorií jsou komerčně vyráběné splávky se zvukovým nebo bez zvukovým zařízením. Ne vždy je vhodný zvukový splávek, neboť kolikrát můžete sumce zastrašit. Třetí skupinou jsou splávky, jenž jsou v široké nabídce nejrůznějších materiálů. S poohlédnutím zpět, se splávky vyráběli z tvrdé pěnové hmoty či korkových špuntů nebo balzy.

S jakými gramážemi se můžeme setkat?

Nejčastěji se můžeme setkat s gramáží u podvodních splávků 20g, 30g, 40g a i více. U rybářů je nejpravděpodobněji i obecně používaná univerzální velikost 30 až 40 gramů. Pro případ nástrahy, jenž se zaměřuje na kapra je pak vhodnější vyšší gramáž 50 až 80 gramů pro zhruba 45 centimetrů.«« Lov na položenou s podvodním zvukovým splávkem Lov na položenou a zátěže »»

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23555 (magazinrybar.cz#28)