Signalizátory a swingery

Mechanika, hlasitost, správná využitelnost a vhodná koupě. Pokud-li tyto faktory snoubíte vhodně se signalizátory či swingery, vyhnete se řadě problémů, jenž mohou při rybolovu nastat. Rovněž tak, si ušetříte nejen čas, ale i námahu při práci.

Rybářské swingery

Swinger, laicky rybáři pojmenováno taktéž, jako houpačka. Jeví se bezmála jako systém mechanického indikátoru záběru. Z počátku byl umísťován na stojanu, na zadní hrazdu pod držáky prutů, neboť je v tomto umístění efektivně citlivý. Nyní se uplatňuje v místě přední hrazdy pod elektronickým hlásičem. Umístění je mnohem výhodnější i účelnější, než tomu bývalo z počátku.

Kvalitní swinger

Dokáže se bránit větru, neovlivňuje ho déšť a při záseku se zámek swingeru od vlasce odpojí. Jeho kladnou vlastností je rovněž zátěžový systém nebo předpružení raménka, kdy ho může rybář uplatnit i při říčním rybolovu.

Čím se liší swingery? Není swinger, jako swinger!

Jednotlivé modely se mezi sebou liší v mnoha směrech. Především v pořizovací ceně, která hraje u každého rybáře důležitou roli, také v systémech klipového zámku, způsobem vyvážení swingeru i materiálem, které je součinné se závěsným raménkem.

Vychytávky a novinky swingerů

Cenově levnější modely můžeme pořídit s plastovým instalačním závěsem, vyrobeným z jednoho kusu, kdy nastává pracnější manipulace i rozklad. Moderní a kvalitnější swingery nabízí plastový závěs dělený. Části jdou snadněji připevnit k příčnému lůžku, takže Vám ušetří námahu i zkrátí čas.

Proč je důležitý zámkový klip u swingeru?

Pozornost u swingeru bychom měli věnovat především zámkovému klipu. Stává se totiž jeho součástí a připevňuje se k vlasci. Nejen v případě zámkového klipu se zaměřte na pečlivost výrobku, neboť díky opravdu dobré kvalitě se Vám promítne swinger v bezproblémové funkci. Zámek by se měl otevírat i zavírat s naprostou lehkostí, zásek při odpojování vlasce by neměl být téměř znát.

Řada kvalitních swingerů představuje nemalou finanční investici a jistě si zaslouží určitou péči zejména při transportu.«« Signalizátory a swingery Diskuze, zkušenosti a recenze »»

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23552 (magazinrybar.cz#8)


Další části tohoto článku


Dále by Vás mohlo zajímat