Signalizátory a swingery

Mechanika, hlasitost, správná využitelnost a vhodná koupě. Pokud-li tyto faktory snoubíte vhodně se signalizátory či swingery, vyhnete se řadě problémů, jenž mohou při rybolovu nastat. Rovněž tak, si ušetříte nejen čas, ale i námahu při práci.

Signalizátory

Z počátku bychom si moc signalizátorů vybírat nemohli. Dřívější doby nenabízeli širokou nabídku singnalizátorů, ale za to se cenila jeho jednoduchost. Nyní se setkáme na obchodním trhu s několika typy signalizátorů, které si liší nejen svými vlastnostmi, ale také i značkou. Jeho podstatou je plnit svou funkci, tudíž signalizovat záběr, respektive pohyb vlasce.

Zaměřte se na hlasitost

Důležitý prvek, kterému bychom měli, jako správní rybáři věnovat pozornost. Veškeré signalizátory mají téměř totožnou hlasitost regulace, až na výjimku malých signalizátorů, které se připínají na prut při lovu dravců. Nejčastěji se k regulaci hlasitosti používá otočné kolečko a tlačítka (mechanická regulace).

Citlivost regulace signalizátoru

Volte pro sebe i své okolí signalizátor takový, jenž se dá nastavit i na minimální hlasitost i maximální citlivost. Citlivost hraje velmi podstatnou roli při značném foukání větru nebo při lovu na větší vzdálenost. Díky kvalitě se vyvarujete falešným záběrům i zbytečnému pípání.

Tón signalizátoru

Tato činnost výběru není tak důležitá, naopak, je příjemnou chvílí, kdy vybíráte takový signalizátor, který Vám bude příjemný. Je vhodné si vybrat hlásič takový, který nenaruší naše citlivá ouška a nebude nám vadit, obvykle se vybírá v případě, že nemá regulaci. Každý má rád něco jiného. Počínaje, od jídla po hudbu i samotné tóny signalizátoru. Příliš vysoký tón může být pro někoho nepříjemný a někdo zas příliš nízký tón téměř neslyší.

Životnost baterie u signalizátorů

Pokud budete signalizátor používat častěji, než si myslíte, pak je důležitou oblastí správný výběr i zohlednění baterie. Proto se nebojte zeptat se a prostudovat si veškeré informace, které jsou snoubené s baterií i signalizátorem. Jen tak můžete předejít vybití baterie.

Jsou signalizátory voděodolné?

V počátcích byli signalizátory zatraceny vzhledem k nepříjemnému dešti, díky kterému rybář přišel o hlásič případně se jeho hlásič zničil. Dnes už je odolnost před vlhkem a deštěm snad standardem všech hlásičů. Dokonce už se objevují první 100% vodotěsné signalizátory.

Jakou hrají roli ovládací prvky a tvar hlásiče?

Důležitým faktem je, jak drží prut v signalizátoru. Jako správný rybář jste také omylní a může se stát, že budete věnovat pozornost jiné činnosti a v danou chvíli Vám zabere úlovek prudce.

Díky prudkému zabrání rybky, v případě špatného tvaru hlásiče Vám může prut odletět do vody případně na břeh. Tudíž, pokud se chcete vyvarovat poškození prutu nebo jeho plné ztráty, zaměřte se na kvalitní tvar signalizátoru a máte vystaráno.

Určitě byste měli věnovat pozornost ovládání hlásiče. Mělo by splňovat funkci jednoduchosti, v okamžiku, kdy manipulujete s prutem i v noci. Díky snadné manipulaci se vyvarujete zbytečnému rozruchu u vody. Odborníci doporučují hlásiče s ovládáním pomocí otočných koleček, které bývají pro rybáře nejjistějším prvkem.

Doplňky signalizátorů

Pokrok se stále stupňuje, obzvláště v moderní technologii i záminkou, jak vyšachovat konkurenci. Výrobci si dali vysoký cíl, kdy novými funkcemi zajišťují zákazníkům opravdu výhodnou koupi i kvalitu, díky níž může být rybaření nenamáhavé i zábavné.

Jako rybáři se můžeme setkat se zdířkou, pro připojení svítícího swingeru či možností měnit barvu diody stiskem tlačítka. Taktéž se můžeme setkat s hlásiči, které nabízí polyfonní tóny a možnost nahrání vlastních zvuků v MP3.

Příposlech signalizátoru

Příposlech je věc individuální. Proč si jí pořídit? Ne vždy, chcete být až stovky metrů od vody, což se v podstatě ani nesmí v rybářských revírech, ale spíše milujete ticho a klid přírody, proto zrovna volíte příposlech. Ztlumíte hlásič na nulu a příposlech využijete na maximu, tak abyste neobtěžovali okolí a signál slyšeli jen Vy. Pak je příposlech určen právě pro Vás.Rybářské swingery »»

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23552 (magazinrybar.cz#8)


Další části tohoto článku


Dále by Vás mohlo zajímat