Záhada pruhovaného candáta

Máte v oblibě candáty při lovu na přívlač? Jaký je candátův styl, kde ho můžeme nalézt a jakým způsobem jej ulovit? Nabízí se možnost, jak odhalit roušku tajností, jenž jsou spjaty s rybou, jako je právě uváděný candát.

Candát Východní Volžský a jeho stavba těla

Tato ryba je velmi podobná zástupci našich vod a to Candátovi Obecnému (Stizostedion lucioperca), ale při tom se od něj zcela liší. Od svého velmi podobného příbuzného je rozdílný 5 až 7 příčnými pruhy na boku těla a hlavně nemá tzv. psí zuby, které jsou nahrazeny pouze drobnými zoubky na okraji tlamy.

Průměrně dorůstá 35 až 40 cm ve věku asi 10 let. Tělo má proudnicového tvaru přizpůsobené na život v řekách a živí se dravým způsobem.Výskyt Candáta Východního »»

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23540 (magazinrybar.cz#71)