Technika lovu na položenou bez zátěže

Položená bez zátěže? Veřejnosti málo známý způsob lovu ryb, avšak pro určité jedince v odvětví rybolovu i nauka, jak nakládat se sestavou a reagovat v okamžiku lovu s citem. Způsob, na který někteří rybáři nedají dopustit.

Lovení dravců na mrtvou rybku

Lovit mrtvou rybku ze dna, vyžaduje navlékání na vlasec mezi očka prutu, kdy je zapotřebí kroužek alobalu. Jeho výhodou je, že zašustí, když za tmy zabere dravá ryba. Můžete zvolit například i naříznuté polystyrenovou krychličku, kterou nasunete na vlasec pod špičku prutu.

Záběry ryb jsou pak klidné, důvěřivé a plynulé. Obvykle se Vám nabídne dostatek času na včasný zásek. Se zásekem však neotálejte. Může se pak stát, že ulovené ryby mají háčky zaseknuté hluboko v tlamce nebo až v jícnu, což ztěžuje jejich pouštění.

Přibližně jeden záběr z patnácti až dvaceti je takový, že ryba s nástrahou ujíždí směrem ke břehu a nebo podél břehu. Čihátko by mělo ideálně začít padat. U lehčího čihátka k tomu ale nedojde. Proto je doporučováno sledovat i vlasec mířící od špičky prutu do vody, který dokáže tyto druhy záběrů spolehlivě detekovat poklesem napětí, popřípadě jízdou do boku.

Rovněž sledujte na části vlasce i případné poškubávání, napínání a povolování, které značí, že v blízkosti nástrahy se nacházejí ryby a zajímají se o ni.«« Technika lovu na položenou bez zátěže Proč lovit technikou na položenou bez zátěže? »»

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23543 (magazinrybar.cz#78)