Rybaření s mikronymfami

Novinka v podobě malých napodobenin nymf vodního hmyzu, jako zpestření, které vábí i nedravé ryby. Miniaturní nástrahy, jenž ovládnou každého rybáře, který propadl kouzlu ultralehké přívlače. Náčiní, jenž si vydobylo místo v rybářských krabičkách.

Nastražení mikronymf

Malá nástraha, úměrně veliký háček a zátěž, to je základ, bez kterého to nejde. Také můžete leckteré okolnosti vyřešit pomocníky, jako jsou muškařské bezprotihrotové háčky a wolframových kuliček. Jako vhodnější se mi jeví jigové háčky, které při vedení chodí vodou hrotem vzhůru, a wolframové kuličky s výřezem.

Obecně rybáři používají háčky Knápek s označením J-14, na které navlékají wolframové kuličky o průměru 2,5–4,5 mm. Stříbrné a zlaté jsou klasikou. Účinnost nástrahy zvyšují však i barvy jako například oranžová, fialová, růžová, krémová, signální zelená, černá, bílá, mosazná.

Barvu nástrahy a kuličky je třeba sladit podle podmínek lovu. Záleží na zabarvení vody, sluneční aktivitě, hloubce a také na tom, o jakou cílovou rybu se budeme snažit. Druhou variantou je nastražit nymfu na samotný nymfový háček označený N-14 nebo N-16. V tomto případě zátěž určuje síla použitého drátu háčku. Lze použít i háčky na suché mušky D-12 nebo D-14, které jsou z velice tenkého drátu, a nástraha pak pracuje ladněji a pomaleji.

Tento způsob se používá víceméně na stojatých vodách, před koncem sezóny, kdy je voda chladnější a ryby pomalejší. Před nástrahu s háčkem pak stačí jen v patřičné vzdálenosti připevnit olověný brok. Velikost volte takovou, abyste dokázali nástrahu nahodit do patřičné vzdálenosti.

Čím menší brok, tím méně rušivých elementů. Pokud, ale chytáte na proudném úseku a potřebujeme nástrahu dostat ke dnu, většímu broku se nevyhnete. Nástraha se dá prezentovat i nade dnem, pokud použijeme na háčku nadnášecí plovoucí prvek. Když ryby vyhledávají nástrahu ve vodním sloupci nebo u hladiny, stačí použít sbirolino a nymfu na samotném háčku bez zátěže, případně jen s jemnou zátěží právě tam, kde je to třeba. Samozřejmě lze chytat i technikou, kterou znají rybáři lovící na smáčky, jako je drop shot.«« Vzhled mikronymfy Vedení mikronymf »»

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23531 (magazinrybar.cz#59)