Lov v mělčinách a na hladině

Toužíte po aktivním lovu v nejžhavějších dnech? Nemáte rádi lenošení a stereotypní posed při rybolovu? Chůze, menší běh, manipulace se sestavou, souboj s rybou. To vše si můžete jako rybáři dopřát.

Ryby v mělčinách

Jako správní rybáři, dokážeme vyhledávat ryby i v mělčinách, kde se příval ryb nachází dokonce i v pravidelných intervalech. Rovněž tak, si můžeme povšimnout, že se zde ryby nenachází celý den, nýbrž v určitou dobu a část dne.

Většinou do mělčin vplouvají kolem 11. hodiny a zde se zdržují maximálně do nějaké 7. hodiny. V tomto čase se chytají s jasným úspěchem.

Výhody mělčin

Výhodou lovu v mělčinách je, že ryby stále vidíme. Pozorujeme, jak se ryby pohybují, proto mohou naše hody směřovat přímo před ně, nebo do středu místa, kde se jich nachází více.

Můžete lovit ze břehu, ale úspěšnější budete, když vejdete do vody, která je v mělčinách hluboká maximálně do jednoho metru. Navíc v létě je voda v mělčinách teplá, a tak můžete spojit koupání s rybářstvím. Avšak, je nutné dávat si pozor na různé kovové nebo skleněné předměty ve vodě, abyste se neporanili.

Význam lovu

Význam lovu spočívá v tom, že postupně můžete prochytat celou mělčinu. Při lovu musí být maximální ticho a pomalé pohyby, ať už jste ve vodě či na břehu. Pokud se budete chovat opravdu tiše, není zvláštností, kdy začnou ryby plavat i metr od Vás.

Nástrahu, tedy kůrku z chlebu, si upravte podle toho, jestli se ryba zdržuje při dně, nebo ve vodním sloupci. Podle toho si můžete před háček umístit broček nebo olůvko, kterým můžete korigovat hloubku, v níž se bude vaše nástraha nacházet.

Výhody lovu

Lov je vhodný zejména pro to, že máte přehled o tom, jak kapr nasává Vaši nástrahu. Poté následuje zásek a úžasné zdolávání ve vodě. Když si ryba nástrahy nevšimne, osvědčí se nástrahu jemně popotáhnout. Tím rybu nástrahou můžete zaujmout.

Netýká se to však Amurů, kteří se právě takovým pohybem nástrahy spíše vyplaší. Když jdete do vody, nezapomínejte na potřebné věci, aby jste si dopřáli snadný přesun, za jakýchkoliv okolností.

Rovněž je důležité dát si pozor i na věci, které necháte na břehu. Krádeže jsou v poslední době na denním pořádku, proto se jim snažte preventivně vyhnout.Lov na hladině »»

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23539 (magazinrybar.cz#70)