Lov úhořů v říčkách

Úhoř co-by mystická ryba? Divili byste se, ale pro řadu rybářů jde o rybu s kouzlem. Nejen velké, ale i malé řeky mají tu čest chlubit se úhoři. Patříte mezi začátečníky? Chcete začít chytat úhoře a nevíte jak začít?

Časové období úhořů

Máme dva druhy úhořů a to úzkohlavé a širokohlavé. Obvykle se tvrdí, že širokohlavá forma dává přednost větším soustům, jako jsou rybičky, nicméně, ne vždy je to znatelné.

Aktivita úhoře začíná již na začátku jara. Obecně nejprospěšnější měsíc pro lov je květen. V daném měsíci je většina řek stále zavřená, a proto nezbývá, než čekat až do půle června. Nicméně, narazíte však i na řeky, kde je povolen lov celoročně.

Červen a červenec jsou nejlepší měsíce, kdy jsou úhoři opravdu hodně aktivní. Může se Vám podařit trefit tzv. úhoří noc, kdy nebudete stíhat nahazovat a sundávat ulovené úhoře. Rovněž tak, v tuto dobu berou i ostatní druhy ryb ve větší míře, ale úhoři doslova šílí po všem jedlém.

Se srpnem se intenzita braní zhoršuje, ale stále existuje naděje na dobrý úlovek. Je výhodné zkusit specializaci na místa výskytu, v případě vyjímečnosti, kdy se nedaří.Denní aktivita »»

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23549 (magazinrybar.cz#103)