Aktivní rybolov

Žádné vysedávání a lenošení při lovu. Čekání na záběr? Nikoliv. Chození, pohyb, akce aneb komu se nelení, tomu se zelení a může se radovat z vlastních úlovků. Co víc si může rybář, jenž vyhledává krapet pohybu přát, viďte?

Lov kaprů a bílých ryb

Tento způsob lovu můžeme uplatnit i na jednu z nejobyčejnějších nástrah, jaké můžeme na lov ryb použít. Není jí nic známého, než každodenně kupovaný, lidstvu potřebný chléb.

Samozřejmě lov na chléb, je již desítky let známá věc. Tudíž proč a kdo, by chytal na chleba v době boilie, pelet a různých umělých nástrah? Při teplotě + 35 ° C obvykle ryby žerou jen minimálně. V takových případech obecně platí sáhnout po bochníku a krátké, rovněž pevné udičce.

Ryby můžete chytat na řadu způsobů, experimentům se meze nekladou. Snad nejlepší je nejobyčejnější montáž. Pro daný lov se nejvíce hodí vlasec od 0,16 mm po 0,22 mm. Tenčí se příliš nedoporučuje, protože takový kapřík, co sebral nástrahu 1,5 metru od Vás, Vám umí docela slušně prověřit každou část výbavy.

Na vlasec se navazuje háček s velkým obloukem, abyste dokázali chlebíček šikovně napíchnout tak, aby, při častých náhozech nepadal. Na háček napíchneme kůrku s trochou střídky, kterou přeložíme na polovinu, aby lépe držela.Lov při běhu, pod větvemi »»

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23538 (magazinrybar.cz#69)