Rybářský oděv a obuv

Toužíte splynout s přírodou a chcete si zachovat rybářský styl? Měli byste se tedy poohlédnout po správném rybářském oděvu i obuvi, kdy Vám přivodí příjemný pocit, usnadní práci a ochrání Vaše tělo před nepříznivým počasím.

Než se vydáme na výpravu, měli bychom si položit několik zásadních otázek, jako:

  • Jaké vybavení potřebuji pro konkrétní podmínky místa rybolovu?

  • Budu potřebovat nepromokavé, zimní nebo letní oblečení?

  • Jak dlouho budu pryč?

  • Budu potřebovat náhradní obuv?

  • Jaké oblečení vybrat pro rybolov?

V první řadě by oblečení mělo odpovídat prostředí, na kterém se budeme vyskytovat. Také by mělo odolávat předpokládané teplotě i vlhkosti. Určitě by mělo být pohodlné, nemělo by nás nijak omezovat při pohybu a bezpochybně, by nemělo škrtit či nepříjemně škrábat.

Rozhodně nesmí oblečení padat, plandat kolem nás, může hrozit, zachycení, roztržení a leckdy i nepříjemný úraz. Samozřejmě volte oblečení vždy tak, aby Vám bylo teplo a zároveň, abyste se nezpotili.

Je logické, že v teplém období, kdy nás hřeje sluníčko zvolíme oblečení, vzdušné, bránící potu. Na rozdíl od zimního období, kdy bychom měli volit oblečení, jenž má více vrstev i kvalitní materiál. Není nic horšího, než v se zimě, při rybolovu propotit a pak prochladnout. Mnoho osob tento holí fakt podceňuje, což bývá velkou fatální chybou.

Pokud vyrážíte na rybářskou výpravu v teplém období, postačí vám kalhoty, triko, vesta či pevná košile. Pro případ chladnějšího počasí (navečer) je rozumné zvolit mikinu či bundu.

Pro zimní období určitě budeme potřebovat termoprádlo, teplou bundu, kalhoty, čepici, rukavice i vhodné boty.Správné vlastnosti rybářského oděvu: »»

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23525 (magazinrybar.cz#16)