Umělé nástrahy rybolovu

Rádi vláčíte? Je mnoho rybářů, kteří právě naopak od přírodních nástrah nedají dopustit na ty umělé. Přívlače, jenž jsou gumové, kdy nastává možnost ovlivnit chod nástrahy, který je srovnatelný s adrenalinovými sporty, ale zároveň je cenově dostupný.

Smáček a Jigová hlavička

Hlavička se používá jak s nálitkem, tak i bez nálitku, kdy je bez nálitku upřednostňována, pro skutečnost, díky které nedochází ke zničení a roztrhání smáčka. Určitě byste měli věnovat pozornost háčku. Neměli byste volit příliš dlouhý háček, jelikož nedocílíte hodnotný pohyb smáčka.

Pokud lovíte na stojatých vodách, pak je vhodné být zkušený v prudších pohybech špičky prutu, kdy není na škodu místo prodlev prutem jemně poškubávat. Určitě je správné vyzkoušet si práci nástrahy v čisté vodě. Na základě této zkoušky zjistíte, jak smáček pracuje a co konkrétně vyžaduje za pohyby, pro jeho rozpohybování. Jistě se hodí, používat několik typů smáčků, z nichž každý samozřejmě vyžaduje odlišné vedení.

Zarostlá místa jsou jako stvořená pro použití plovoucích hlaviček, které obvykle umožňují prochytání vodního sloupce a zmenšují tak riziko ztráty nástrahy. Unášení proudem a občasné přizvednutí ode dna se týká smáčka, který se používá při lovu na řekách, jenž je poháněn proudem řeky i Vašimi pohyby. V proudech je vhodné používat lehčí hlavičky, zabrání se tím uváznutí smáčka o dno. Není příliš jednoduché vyprošťovat smáčka z určité překážky nebo o něj zcela přijít.

Můžeme jej jednoduše napíchnout i na těžší hlavičku, obvykle se to využívá při udržení nástrahy na jednom místě. Těžká hlavička plní funkci dopadu na dno a drží nástrahu v proudu. Smáček tedy plní úlohu napodobení pohybů malé rybičky, která se snaží udržet v proudu.«« Smáček Jednoháček, tungstenová hlavička »»

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23513 (magazinrybar.cz#18)