Umělé nástrahy

Umělé nástrahy jako neodmyslitelná složka každého rybáře. Vnadění, funkce, barvy, způsoby, kdy je můžeme uplatnit a především ten skvělý pocit, kdy zápasíme s dravou rybou a víme, že jsme ryzími vítězi, jenž budou mít náležitý výsledek z odvedené práce.

Woblery

Jedná se o umělé nástrahy pro lov dravých ryb přívlačí.

Jaké máme woblery?

  • Plovoucí woblery, jenž se v klidové fázi vznáší k hladině

  • Suspending woblery se vzhledem ke svému vyvážení v hloubce, do které byly rybářem přivedeny stávají klidnou fází, při které setrvávají

  • Potápivé woblery se v klidové fázi zatíží a klesají ke dnu

Způsoby vedení woblerů

Prvním způsobem vedení woblerů převážně bývá sliding, jenž se projevuje lehkým úderem špičkou prutu. Slovem sliding rozumíme klouzání, které vzniká následkem zrychlením navíjecí šňůry, jenž vyšle impuls do nástrahy, která sklouzne směrem ke dnu. Následně je důležité navinout volnou šňůru, aby byl udržen kontakt s nástrahou.

Silnější pokyny špičkou prutu se týkají zejména způsobu, jako je twichting, přičemž vzniká rychlý kmitočet, jenž se stupňuje a je proléván krátkými pauzami, což činí nástrahu zajímavou.

Trhavý způsob vedení jerking se vyznačuje důraznými pokyny pohyby prutu. Taktéž je daný způsob charakteristický trvalou pozicí ve střední režii, kdy by měl správný rybář manipulovat s prutem z hora dolů.

Stop and Go je metoda, která se uplatňuje v případě plovoucích woblerů, kdy slouží jako prostředek k proklepání dna nebo k vedení suspending woblerů ve vodním sloupci.

Woblery se vyrábí z různých materiálů, jako může být dřevo, balsa, různé druhy platů. Jejich hlavní funkcí je napodobení rybek, což se opravdu díky rozšířeným možnostem moderní technologie daří. Napodobují různé typy rybek, které dravcům slouží jako potrava. Woblery jsou specifické pro svou tzv."lopatku", jenž je umístěna v přední části, díky níž se při vedení vodou kolébá ze strany na stranu.

Co Vám woblery mohou nabídnout?

  • vylepšení v oblasti nerozeznání od přírodních vzorů

  • přirozený pohyb za všech okolností

  • propracovaná konstrukce, tělíčko z odolné umělé hmoty

  • použité kroužky i háčky nejvyšší kvality

  • úspěšná nástraha, jejíž obětí jsou ryby jako Okouni, Pstruzi, Candáti i Štiky.Jerkbaits »»

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23517 (magazinrybar.cz#31)