Pelety II

Jak přesně pelety použít v praxi? Jejich nastražení i prodloužení životnosti na háčku se dá hravě ovlivnit. Jak postupovat a dopřát si efektivní rybolov? Pojďme se tedy na to podívat.

Nastražení pelety s dírou

Určité pelety jsou výhodné pro svou originální vybavenost, kterou umožní samotný výrobce. Jsou vybaveny dírou, která vede středem pelety. Nemusíte sice peletu vrtat, ale můžete narazit na problém, jak ji nastražit, aby při náhozu neulétla.

K zajištění pelety lze použít:

  • speciální zarážku, která je k dostání obvykle ve tvaru „V" i „U"

  • silikonový kroužek (na D-montáži, vlasu nebo smyčce), kdy je výhodný silikonový kroužek, který se neustále stahuje kolem odmáčející se pelety a pevně ji drží. Je nutné vytipovat si kroužky, které nepraskají. U D-montáže se Vám osvědčí použít místo ocelového kroužku malý obratlík. Zamezíte tak silikonovému kroužku, aby se na ocelovém kroužku nepřetáčel nešťastně, takovým způsobem, že by omezoval volný pohyb pelety po D-montáži. S malým obratlíkem však vše funguje správně

  • klasickou zarážku se stopperem, kdy jako stopper lze použít prakticky cokoliv o větším průměru, než je středová díra v peletě, např. kousek plovoucí pěny, půlku boilie, ať už plovoucího, či potápivého, tygří ořech nebo menší peletkuNastražení pelety bez dírky »»

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23524 (magazinrybar.cz#81)