Intenzivní feederové chytání na rohlíkové boilie

S poohlédnutím do minulosti bylo účinným trendem používání rohlíkových boilií. Obvykle se v dané metodě našel nejeden rybář, který chytal na těžko. Jak použít nástrahu jako je rohlíková boilie a docílit tak intenzivního rybolovu?

Rohlíkové boílie

Rohlíkové boilie jsou pro některé rybáře skvělou historickou nástrahou, pro druhou stranu rybářů jsou pojaty jako vysušené rohlíkové kuličky. Není rohlík, jako rohlík. Ne vždy jde o tentýž hmotu, neboť, ať už se začne o tuto nástrahu zajímat kdokoliv, přijde na to, že docílí s tak nenápadnou nástrahou skutečně efektivního rybolovu s feederem.

Rohlíkové boilie o velikosti přibližně 8 mm je obecně vhodná na chytání větších kaprovitých ryb ve chvílích, kdy Vás omrzí masní červi. Kaprovité ryby se především zajímají i o rohlíkové boilie, ale pomocí různých tekutých a práškových dipů se dá ta drobotina celkem dobře eliminovat.

Určité rybí, játrové a podobné pachy jim zkrátka nevoní. Zato kapříci a velcí cejni si v tom docela libují. Pokud se budete o rohlíkov boilie zajímat více, můžete dojít i k fázi, kdy narazíte na produkt dle Vaší libosti a to zejména ve vodě takřka trvanliví, kdy nezvětšuje příliš svůj objem.

Šikovným nástrojem bude zvolit například otevřená krmítka označovaná jako method feeder. Nenáročnost i jednoduchost je výhrou.

Rohlíkové boilie můžete obecně použít s návazci přibližně v délce 20 až 25 centimetrů. Jde takřka o tentýž klasický systém method feeder. Boilie o velikosti 8 mm jsou vhodné k lovu menších kaprů a velkých cejnů s otevřeným krmítkem na vodách stojatých, rovněž tak vše můžete uplatnit i na řekách s dlouhým návazcem při lovu tloušťů.Znaky rohlíkové boilie na feederu »»

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23503 (magazinrybar.cz#98)