Chytání na feeder II

Chcete se naučit správně manipulovat s prutem? Jak docílit správného náhodu a pracovat s ostatním náčiním, které využijeme při lovu na feeder? Veškeré informace si postupně vysvětlíme a zaměříme se na případnou prevenci.

Přesnost v nahazování při chytání na feeder

Každý rybář by chtěl nahazovat co nejpřesněji, tak, aby to mělo vždy počáteční výsledek. Ne vždy se nám to však podaří již napoprvé. Klipováním docílíte nahozením z cívky navijáku odvinutí vždy, dle stejné délky vlasce. Přesné nahazování je to však málo a nestačí to, tudíž musíte trefit správný směr. Proto není na škodu, zapamatovat si na protějším břehu revíru nějaký objekt, na který budete vždy mířit.

Jakmile vrhnete krmítko v poslední fázi, jeho letu, musíte zvednout špičku prutu nahoru, aby se vlasec odmotal až po klip. Krmítko bude následně plynule zabrzděno pružností prutu. Zabráníte utržení vlasce nebo klipovací gumičky. Pokud má krmítko dopadnout pokaždé do stejného místa, musíte všechny pohyby dělat vždy stejně.

V momentě, kdy krmítko odmotá vlasec, až po klip a dopadne na hladinu, okamžitě zvednutý i ohnutý prut o kousek sklopte dopředu. Jede o to, aby prut, až se bude narovnávat, nepopotáhl krmítko ke břehu.

V konečné poloze prutu už tedy nebude nutné povolovat nebo napínat vlasec. Vystačí překlopit naviják a prut rovnou položit připravený do vidliček. Špička by měla být v závěrečné fázi nahození zhruba tam, kde bude při položení prutu na opěru.

Jak odměřit stejnou vzdálenost na více prutech? Pokud chcete chytat na dva pruty ve stejné vzdálenosti nebo budete lovit s kolegou na jednom místě, máte na výběr několik způsobů, jak si na prutech vzdálenosti sjednotit.Jak nahodit více prutů současně? »»

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23501 (magazinrybar.cz#43)