Chytání na feeder I

Jak výstižně a správně chytat ryby na feederový prut? Co je to klipování a na co si dávat pozor? Přesnost nahazování u lovu na feeder patří mezi nejdůležitější krok na cestě k úlovku.

Feeder, fixy a tužky

Obvykle dochází k mýlce, pokud si myslíte, že se označování vlasců pojmenovává taktéž klipování. Jde pouze o označení vlasce v požadované vzdálenosti.

Označení se provádí tmavou lihovou fixou nebo speciální rybářskou voskovkou. Po nahození je důležité sledovat cívku. Jakmile z ní zmizí označená část vlasce, let zátěže co nejrychleji, ale plynule zastavte a vlasec případně smotejte zpět na značku.

Při běžném klipování se dá docílit přesnosti zhruba půl metru. Bez klipování, pouze s označeným vlascem je nepřesnost větší. Obvykle 1 až 5 metrů, kdy záleží na Vašem postřehu. Rozhodně, ale budete chytat přesněji, než bez jakékoliv značky.

Označování tužkou je obecně doporučováno i v případě, že klipujete. Po nouzovém odklipování Vám značka dovolí na vlasci se k této vzdálenosti opětovně vrátit.«« Tenká gumička umístěna pod klipem na cívce Diskuze, zkušenosti a recenze »»

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23500 (magazinrybar.cz#42)