Chytání na feeder I

Jak výstižně a správně chytat ryby na feederový prut? Co je to klipování a na co si dávat pozor? Přesnost nahazování u lovu na feeder patří mezi nejdůležitější krok na cestě k úlovku.

Tenká gumička umístěna pod klipem na cívce

Jedná se o tenkou gumičku, kterou nasadíte přes vlasec na cívce a podvlečete ji pod klipem na cívce. Záleží na tom, zda-li se Vám to podaří či nikoli. Bohužel, některé klipy jsou příliš těsné a gumička se pod ně nevejde.

Gumička je pevná, aby vydržela sílu potřebnou pro zastavení letící zátěže v požadované vzdálenosti, ale pokud vám zabere větší ryba, gumičku přetrhne, případně jí v tom pomůžete rukou. Samozřejmě je nutné použít silný kmenový vlasec, aby se nepřetrhl dříve, než guma. Obvykle stačí 0,18 mm. Nevýhodou je, pokud-li gumičku znehodnotíte, musíte použít novou.«« Silná gumička umístěná přes cívku Feeder, fixy a tužky »»

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23500 (magazinrybar.cz#42)