Chytání na feeder I

Jak výstižně a správně chytat ryby na feederový prut? Co je to klipování a na co si dávat pozor? Přesnost nahazování u lovu na feeder patří mezi nejdůležitější krok na cestě k úlovku.

Klip na cívce

Hlavní roli zde hraje zaklipování vlasce přímo do klipu na cívce. Stačí Vám podvléct vlasec pod klipem. Měli byste zohlednit kovovou cívku. Pokud má v místě klipu ostré hrany, stává se velkou nevýhodou stává se nepoužitelnou variantou.

Plastové cívky jsou takřka bezproblémové. Dokonce se na daný problém vrhli i samotní výrobci kovových cívek a vyrábí cívky s hladkými hranami i poctivým kovovým klipem, který neničí vlasec. Při záběru větší ryby musíte uvolnit vlasec z klipu ručně. Rovněž můžete v prodejnách najít i navijáky se speciálním klipem na cívce. Klip by měl uvolnit vlasec pokud jej ryba odvíjí přes brzdu. Obvykle se však jedná o novinku, jenž je známá převážně v cizině.«« Chytání na feeder I Silná gumička umístěná přes cívku »»

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23500 (magazinrybar.cz#42)