Přívlač a rybolov

Máte chuť ukořistit dravou rybu a nevíte na jaký způsob? S přívlačí i umělou nástrahou Vám začíná lest spojená s imitací a pravděpodobností potencionálního úlovku. Zvolte správné náčiní a souboj s dravou rybou máte v kapse.

Technika lovu - přívlač

Přívlač, jako technika ve sféře rybářství, kdy bývá upřednostňována především pro lov dravých ryb. Jedná se o proces, kdy se vede umělá nástraha tak, aby imitovala pohyb živočicha, jenž slouží jako prostředek či potrava určité rybě.

Oblast přívlače je různorodá, dle užití, vybavení a zaměření na specifické druhy ryb. Obecnými pravidly jsou však potřeby, díky kterým přívlač nabude správného efektu. Do základů patří prut, jenž se doporučuje v délce 1,5 až 2,7 metrů. Je součinný s navijákem, vlascem, který převážně obsahuje koncové ocelové lanko a rovněž nesmíte zapomenout na různé druhy rybářských nástrah, jako jsou převážně nejvyhledávanější třpytky, woblery, twistery a další nástrahy. K indikaci záběru není potřeba žádné vybavení, pozná se podle trhnutí a zvýšeného tahu vlasce. Poznat správně záběr při přívlači je především záležitost citu a zkušeností.Jaký zvolit prut a naviják pro lov na přívlač? »»

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23490 (magazinrybar.cz#23)