Noční rybolov s technikou přívlače

Patříte mezi příznivce přívlače a neodrazují Vás časté neúspěchy? Pak můžete rybařit i v noci. Řada ryb loví i v noci neboť jsou vybaveny rozvinutými smysly. Noční lov i vláčení má svá pozitiva, půvab a dokonce ulovíte to, co ve dne nechytíte.

Noční rybolov s přívlačí

Snad nejlepší a nejefektivnější je obecně známí úlovek v noci candát, sumec, bolen či tloušť. Použité náčiní bude vždy silnější než pro denní rybolov, protože zdolání úlovku za minimální viditelnosti připomíná spíš krátký zuřiví souboj, než precizní uvodění šupinatého protivníka.

Optimální sestava pro noční výpravu je obecně prut dlouhý přibližně 270 cm s odhozovou zátěží 20 až 60g doplněného kvalitním navijákem naplněným monofilem o průměru zhruba 0,25 mm. Odchylky směrem nahoru i dolů jsou v kompetenci každého zájemce o noční vláčení a budou dány hlavně charakterem loviště a očekávaným úlovkem.

Jelikož se zaměříte na kratší vzdálenost a souboje se ponesou v poněkud nepřehledné atmosféře, bude klasický vlasec vhodnější než pletenka. V případě, že budete mít zálusk na sumce, je rozumné sáhnout po silnějším náčiní, kdy může dojít i na pletenou šňůru, protože boj s naší největší rybou za naprosté tmy se může trochu vymykat běžným zvyklostem.Strategie nočního lovu »»

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23495 (magazinrybar.cz#101)