Lov bolenů technikou na přívlač

Máte svůj systém chytání a chcete jej trochu rozšířit? Výprava za boleny a všeobecný lov přívlačí Vám může přivodit nejen zajímavou a krásnou atmosféru přírodou, ale může Vám poskytnout řadu nevšedních zážitků.

Období, místo a způsob lovu bolenů technikou na přívlač

Letní i zimní období jsou nejlepšími slunečnými dny s bezvětřím nebo mírným severním větrem, vysoká oblačnost bez deště nebo před deštěm.

Ranní hodiny 05:00 až 8:00 a večerní doba 19:30 až 22:00 bývají obvykle nejúčinnější. Trofejní kousky však nejspíš ulovíte za soumraku či večer. Ne nadarmo se říká, že v noci ulovíte takové ryby, které za bílého dne ne. Skvělý úlovek velkých bolenů nastává v době, kdy bolen ztrácí obezřetnost vůči vlasci i vůči samotné nástraze.

Pokuste se vyhledávat úseky, kde voda neztrácí příliš na rychlosti. Hledejte vývařiště, úseky za pilíři mostů a mělčiny.

Jednoduchá montáž se výhrou. Jde o nesložitý proces, jak již plyne z názvu a ušetří Vám čas. Vlasce do průměru 0,25 mm a na konci obratlík s karabinkou. Bez zátěže. Pro ty, co se bojí přijít o svoji drahocennou nástrahu ostrými zuby štiky, se nabízí řešení, kdy se na konec vlasce přidává návazec z tenké pletené šňůrky. Používá se vždy, co nejmenší obratlík.

Pozornost byste měli věnovat i karabinkám, zejména jejich zakončení. Pojistka musí být vyvedena až do zobáčku, pak nehrozí její roztažení.

Důležité je mít kvalitní a spolehlivý naviják. Pokud jste majitelem navijáku s bojovou brzdou, pak máte vyhráno. Po záběru velkého bolena bude následovat prudký výpad nejméně odhadem 20 metrů.«« Nástrahy pro lov bolenů technikou na přívlač Rozpoznání lovu bolena »»

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23496 (magazinrybar.cz#102)