Lov bolenů technikou na přívlač

Máte svůj systém chytání a chcete jej trochu rozšířit? Výprava za boleny a všeobecný lov přívlačí Vám může přivodit nejen zajímavou a krásnou atmosféru přírodou, ale může Vám poskytnout řadu nevšedních zážitků.

Prázdniny a lov bolenů na přívlač

Bujný srpnový večer, bezvětří, vysoká oblačnost, a příjemná voda bez zakalení. Ideální podmínky proto jít vláčet a nečekat ani vteřinu. Každý vybírá místo loviště dle svého uvážení, znalosti revíru, okolních podmínek i ryb.

Vyzkoušeli jste třeba poměrně hluboký a dlouhý říční úsek? Není na škodu, zaměřit se na točivé vody, kdy se vytváří tzv. „vracáky". Dokonce i oku na první dojem nemilá a nehezká místa v podobě závad, jako jsou popelnice, staré pilíře, jízdná kola a další podobné věci poskytují rybkám i rybám skvělé útočiště.

Dobrým typem pro takovéto místo loviště může být například nástraha co-by stříbrná či měděná plandavka. Vlasec přibližně 0,22 až 0,25 mm by Vám mohl stačit. První náhozy budou jistě křížit řeku a nástrahy dopadnou nedaleko na protější břeh. Špičku prutu byste měli mít v úrovni pasu a kolen tak, aby nástraha pomalu stoupala vodním sloupcem. Rychlý návin nedává bolenovi šanci si nástrahu prohlédnout, což se nakonec ukáže jako rozhodující.

Jak docílit rychlého navíjení? Rychlost vedení nástrahy musí být taková, abychom vyloučili záběry ostatních druhů ryb. Samozřejmě, usilujeme o to dobře si zachytat, ale pokud je v revíru dostatek jelců, za chvilku Vás to nebude bavit.

Záběry na sebe nenechají dlouho čekat a při náhodu daleko například na druhou stranu s protahováním skrz tůň před pilířem přichází první pocity škubnutí v prutu a následný zásek. Souboj s rybou v silném proudu, možnost šance, kdy se ryba ocitá v pasti a konečný výsledek úlovku. Nemusíte zůstat jen u jednoho úlovku, co třeba tři až pět bolenů? To jistě každého rybáře mile potěší.Nástrahy pro lov bolenů technikou na přívlač »»

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23496 (magazinrybar.cz#102)