Výbava pro rybolov na plavanou II

Lovit ryby technikou lovu na plavanou není nijak známá informace. Oblast rybářů, jí zná velmi dobře. Které nepostradatelné náčiní byste měli zvolit? Jakou roli mají rybářské potřeby pro rekreační lov na plavanou?

Deštník pro lov na plavanou

Většina rybářů pomůcku, jako je deštník značně zanedbává, přitom je to praktická pomůcka, která Vás brání před nepříznivým vlivem počasí. Umístit jej můžete takřka dle svého uvážení. Postavit ho můžete hned za prut, naviják i podběrák.

Díky deštníku se nabízí možnost chytat i tehdy, když jiní odcházejí od vody do tepla a sucha, nebo si naopak nemohou na sluncem spálená záda obléci ani tričko. Obecně doporučované deštníky jsou větších rozměrů, přibližně v průměru 2 metry, pod který se vlezou dva rybáři na židličkách s celou výbavou, nebo jeden plavačkář. Složený deštník měří kolem 120 cm, hmotnost je asi 2 kg.

Důležitou roli má i teleskopická hliníková tyč, která musí být co nejdelší. Převážně i plně vytažená tyč bude příliš krátká na to, aby se pod deštníkem mohla narovnat. Opakem je však hluší zapíchnutí do měkčího povrchu, kdy výška deštníku sotva stačí na to, abyste se pod ní sotva posadili na židličku.

Je tedy vhodné vybírat si takové typy deštníků, které mají co nejdelší tyč, případně si zkuste sehnat vnitřní delší tyč, kterou do originální tyče zasunete místo původní. Od věci nejsou ani duté podstavce na slunečníky plnitelné vodou.

U některých typů deštníků můžete narazit i na kloubové uchycení tyče, které umožňuje nastavit sklon deštníku. Je jistě vhodné jednou za čas deštník ošetřit nějakým impregnačním prostředkem.

Po dešti nezapomeňte deštník nechat rozložený a usušit, zabráníte tak jeho zplesnivění nebo zrezavění. Není na škodu opatřit si na deštník pouzdro s popruhem přes rameno, většinou se deštníky prodávají jen tak v igelitovém pytli. Životnost rybářských deštníků je, na rozdíl od deštníků klasických, poměrně dlouhá.Prak pro lov na plavanou »»

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23487 (magazinrybar.cz#86)