Nástrahy pro kapry na lov na plavanou

Lov na plavanou i oblast kaprů během posledních několika málo let zažila obrovský rozvoj. K technice, jako je lov na plavanou patří i kouzlo nástrah, které hrají podstatnou roli, jenž mohou přinést nespočet příjemných rybářských zážitků.

Bílí červi pro lov na plavanou

Jedná se o univerzální typ nástrahy při lovu kaprů. Jedná se o o bílé červy. Výhodou červů je, že nepadají z háčků či je ryby nestrhnou. Oceníte je zejména při častém nahazování. Červy můžete na háček aplikovat i v různém počtu kusů, podle momentální potřeby. Obvykle můžete použít čtyři až šest červů na háček o velikosti deset či červů v počtu pět až deset, a velikost háčku osm. Závisí to zcela na Vás.

Nemožnost použití silných a velkých háčků, neboť při napichování a hlavně při přetahování přes velký proti-hrot háčku červi praskají, případně se přinejmenším příliš poraní a brzy uhynou.

Může se stát, že uvidíte červy scvrklé, vycucané. Obvykle k tomu dochází po vytažení udice z vody, kdy po nich zůstane průhledná kůžička. Jde o záběr, který jste nezaznamenali nebo také špatně napíchnutý červ, který ve vodě následkem špatného vpichu vyteče.

Proto jsou nejvhodnější červy s měkkou kůží, díky čemuž je lze napichovat opravdu snadno. U starších červů je vpich obvykle horší, vzhledem k jeho tuhé kůži. Není na škodu zvolit například i červy červeně obarvené, kdy se lépe upoutá pozornost ryby, na rozdíl od přírodních bílých červů.Lisovaný rohlík pro lov na plavanou »»

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23489 (magazinrybar.cz#88)