Lov s brkem

Brko nebo-li šoulačka. Lov, který je známí, jako starý způsob chytání, a přesto si zachoval svůj půvab ve všech stranách rybolovu. Styl skvělého pozorování záběrů, navazování koncovek a další úprava náčiní, jenž spadá pod rybolov.

Prut pro lov s brkem

Základem je prut! Pruty na přívlač, jenž se řadě skupinám rybářů opravdu osvědčili. Převážně hledáte v těžko přístupných místech, takže volíte spíše kratší náčiní, jenž bývá lehké a netěžkne v ruce. Měla by jít o jemnou citlivost záseku z krátké vzdálenosti, ale taktéž pevnost v trupu, kvůli prudkým výpadům kapřích torpéd.

Může se stát, že kapr přeci jen pár větví obepluje a nastává tření vlasce o překážku. Silný vlasec o průměru minimálně 0,30 mm by měl tento nápor vydržet, ale pro Váš klid zvolte vlasce vyšších hodnot. Po každém záběru kapra odmotejte, část vlasce, abyste se ujistili, že je neporušený a čistý.Podběrák při lovu s podběrákem »»

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23484 (magazinrybar.cz#53)