Lov plotic na plavanou

Chystáte se vypravit za vodou jako rybáři? Nechcete odcházet s "prázdnou?" Pak jsou ryby jako plotice Vašimi druhými vrátky. S jejich výskytem si nemusíte lámat hlavu. Stačí si o nich zjistit pár věcí a máte vyhráno.

Kam se za ploticemi vydat?

Samozřejmě Vaše výprava za ploticemi bude směřovat k vodě. Na souši ryby určitě nenajdete. Plotice bývají obecně ve všech typech vod, přesto je v některých revírech téměř nenajdete a jinde jich jsou tisíce.

Máte zálusk na velké plotice? Pak je jasné, zaměřit se na velké a hluboké přehrady. Nabízí se rovnováha, kdy tyto revíry udržují početnost všech druhů ryb na rozumné úrovni a ryby proto mohou růst do zajímavých velikostí.

Místo lovu plotic je obvykle obsazeno velkými hejny plotic. Hejna rády migruj, a proto je budete během roku nacházet na různých místech. Obecně platí, že na jaře vyplouvají proti proudu k přítokům přehrad, většinou až pod první jez.

Snáz se dají ulovit na větších rybnících nebo přehradách, kde nejsou velké hloubky. Naproti tomu hluboké přehrady způsobují fakt, kdy se velké plotice stahují do hloubek, ve kterých většina rybářů nemá odvahu lovit - minimum bude tak 10 metrů. Pokud si tedy troufnete chytat v takových hloubkách, pak máte co do činění s obtížnou technikou i manipulací

Plotice vyhledávají tvrdší dno, které bývá štěrkovité, kamenité, jílové i písčité. Udoláte je na potravě, jenž leží na povrchu nebo na krmení, které plave ve sloupci.«« Lov plotic na plavanou Krmení plotic »»

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23482 (magazinrybar.cz#51)