Lov malých rybek

Sledujete rádi záběry na splávku? Zkoušeli jste už lov malých rybek? Pojďme si projít, jak docílit co nejsnazšího ulovení rybek jakékoliv velikosti i druhu. Pokud Vás daný způsob osloví, zjistíte, jak zábavný je proces lovu drobotiny.

Malé rybky a přirozená obrana

Přirozená obrana v podobě malých rybek se utváří shromažďováním do velkých hejn, zejména před predátory, které drobotinu ohrožují. Můžeme se setkat s hejny shluknutých po více kusech, v počtu deseti až stovek malých rybek. Jak velké hejno bude závisí především na velikosti revíru i jeho celkového charakteru.

Je tedy vhodné vybírat takové místo, kde je předpoklad, že můžete opravdu najít vysoký počet ryb, případně nová hejna, která se střídají a připlouvají. Malé rybky se obvykle vyskytují obranně u břehu, v mělčinách. Rovněž tak je můžete nalézt na otevřené vodě dál od břehu. Bohužel, nedají se příliš dobře lovit.

Drobotina přibližně 24 cm se chová téměř jako ryby dospělé, kdy je můžete nalézt i v hlubších vodách. Neuškodí se podívat i na místa pobřežních linií, kdy jsou pro malé rybky převážně útočištěm, úkrytem i možností potravy. Výhody má i břeh, co-by jemně proudná řeka, kdy tuto oblast taktéž rybky vyhledávají.

Obecně nejvhodnější je sáhnout po krátkém prutu s jednoduchou manipulací a lehkým splávkem pro rychlé i přesné zakrmování.Příjem potravy malých rybek »»

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23488 (magazinrybar.cz#87)