Noční rybolov

Už jste pocítili nádech nočního rybolovu v období kolem patnáctého června? Láká Vás rybolov v noci? Máte rádi adrenalin a chcete ulovit řadu ryb, jenž Vám běžný horký den neumožní? Stačí vybrat správné místo lovu i rybářskou výbavu a máte vyhráno.

Na co se zaměřit při nočním rybolovu?

Noční lov je skvělí, ale rozhodně byste neměli patřit mezi rybáře, kteří mu bez rozmyslu propadnou. Měli byste zohlednit pár věcí, dle kterých určitě nebudete moci fungovat:

  • Měli byste zvládat skvěle techniku lovu – Noční rybolov vyžaduje gramotnost, neboť jste to právě Vy, kteří loví takřka poslepu

  • Orientujte se – Hledejte správnou hloubku, zvládejte rozmotat uzle, odhadujte správnou vzdálenost

  • Buďte bystří – Rozlišujte optické klamy, nenechte se zmást při sledování splávku

Dalším důležitým bodem je i zohlednění a zamyšlení se nad rybářským stanovištěm, jenž je nevhodný zejména v blízkosti kempů či výletních restaurací. Obvykle se nedoporučuje pro živý provoz i hlučnost, jenž trvá leckdy až do rána, kdy nemůžeme od turistů i rekreačních osob čekat jakékoliv ohledy vůči nám lovcům-rybářům.

Stejně tak ryby neberou z hlediska vyplašenosti či se na takových místech vůbec nevyskytují. Pokud-li znáte místo z chytání za bílého dne a vyberete jej, pak se jistě vyhnete nejistému pohybu i špatné orientaci ve tmě, přičemž se obvykle budete trápit ve vlastních krocích, jenž Vám mohou přivodit i nemilé zranění.«« Noční rybolov Noční výbava je nezbytnostná »»

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23480 (magazinrybar.cz#21)