Muškařská šňůra

Začínáte s muškařením či jste mušce jako takové propadli? Co je to muška, k čemu slouží a jak se rozděluje? Řada začínajících rybářů mnohdy muškařskou šňůru neberou v potaz a bývá v ústraní. Pojďme si říct pár zajímavostí, které nejsou na škodu.

Profily muškařské šňůry a jejich dělení

Ať už zvolíte jakýkoliv druh muškařské šňůry nezapomeňte zohlednit její parametry i využití. Každý profil muškařské šňůry se totiž liší ve své délce i v poměru následných určitých částí.

Level line

Šňůra pod značkou „L", která není ujímavá. S poohlédnutím do minulosti se používala na běžné chytání při nedostatku běžných šňůr. Dnes se využívá jako tzv. running line ke střelným hlavám

Weight Forward

Jedná se o šňůru pod značkou „WF", která je charakteristická přetížením na jedné straně. Danou šňůru můžete najít i s jiným ujímáním, co se týká zakončení, kdy se liší a hodí pro jiný způsob lovu. Hmotnost se nachází v přední části a za hlavou následuje tenká část.

Double Taper

Muškařská šňůra označená „DT", kdy je známá svým dvojitým dnem. Také se můžete setkat i s oboustranným ujímáním, přičemž je šňůra ujímaná z obou stran stejně. Danou šňůru můžete najít i s jiným ujímáním, co se týká zakončení, kdy se liší a hodí pro jiný způsob lovu.

Triangle Taper

Šňůra „TT", která má podélný tvar torpéda či trojúhelníku. Je to specialita firmy Royal Wulff. Oceníte ji pro výborné házecí vlastnosti.

Long Belly

Pojem, jako prodloužená hlava, kdy tohoto efektu bylo docíleno za pomocí silnějšího průměru, kdy se neztrácí energie při vedení šňůry nad hlavou. Tudíž udržíte i delší část. Máte možnost dosáhnout delších hodů, než nabízí WF.

Shooting Head

„SH" nebo také střelná hlava. Krátké a silné šňůry (samostatné hlavy). Jejich princip tkví v napojení se na tenkou paralelní šňůru z různých materiálů. S „SH" si můžete dopřát daleké hody, házení ve větru i těžké mušky. Dokonce je tu možnost i pro kutili, kdy si ji mohou vyrobit sami doma, aniž by do toho vložili velké finanční náklady.

Muškařské střelné hlavy - integrované

Jedná se o klasickou šňůru i střelnou hlavu. V případě integrované střelné hlavy máte možnost přechodu v running line a nemusíte se obávat toho, že by byli těžkopádné.

Speciály

Můžete se setkat s různými odlišnými profily, které mají určité vlastnosti i použití. Kolikrát jde o speciály na mořské ryby, silný vítr, těžké mušky aj.«« Jaké jsou části muškařské šňůry? Muškařská šňůra a příčný profil »»

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23478 (magazinrybar.cz#94)