Muškařská šňůra

Začínáte s muškařením či jste mušce jako takové propadli? Co je to muška, k čemu slouží a jak se rozděluje? Řada začínajících rybářů mnohdy muškařskou šňůru neberou v potaz a bývá v ústraní. Pojďme si říct pár zajímavostí, které nejsou na škodu.

Jádro muškařské šňůry

Plášť na jádru hraje důležitou roli, kdy se rozděluje za dvě základní kategorie:

  1. Monofilní jádro

  2. Splétané Jádro

Monofilní jádro využijete převážně u čirých šňůr. Mají větší paměť než jádra pletená. Pletené jádro je zas poddajnější a má menší paměť, nicméně větší pevnost. Jde o cíl, kdy má mít jádro minimální průtažnost a Vy jste pak cítili i ty nejjemnější záběry.«« Barva muškařské šňůry Konečná fáze muškařské šňůry »»

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23478 (magazinrybar.cz#94)