Šňůra s multiplikátorem

Multiplikátor i šňůra, hraje v odvětví rybolovu stejně důležitou roli, jako ostatní rybářské náčiní. Koupili jste si pletenou šňůru, kterou jste si sami namotali, a při zdolávání ryby se Vám celý návin protáčel? Rady a typy, jak vše šikovně ovládat.

Jak zajistit prut?

Pokud si myslíte, že mají veškeré cívky multiplikátorů mají kolíček, pro zajištění šňůry, tak se mýlíte. Musíte jí zabezpečit úplně jiným systémem.

Nejde o nic obtížného. Chce to krapet zručnosti a je dokonáno. Připravíte si prut, na který připevníte multiplikátor, novou pletenou šňůru na cívce a lepicí pásku, která se může použít k izolaci elektroinstalace.

  • Musíte dostatečně odmastit pletenou šňůru

  • Následně pletenou šňůru namotejte na cívku multiplikátoru

  • Na konci pletené šňůry si udělejte dostatečně velkou smyčku

  • Smyčkou musí projít plastová cívka, na níž je namotaná pletená šňůra

  • Dané oko začněte provlékat očky připraveného prutu od posledního směrem k multiplikátoru

Pokud-li jde vše, tak jak má, pak oko protáhněte okolo cívky multiplikátoru a vracejte se se zpět očky. Při posledním provlečení, oko roztáhněte a prostrčte jím celou plastovou cívku s pletenou šňůrou.

Stačí pomalé vytahování pletené šňůry z prutu, přičemž se oko stahuje k cívce multiplikátoru. Po úplném vytáhnutí pletené šňůry z prutu nám oko, které jste vytvořili na začátku, pěkně obepne cívku multiplikátoru.

Oko dostatečně stáhněte, ustřihněte si asi dvacet centimetrů lepicí pásky a její začátek nalepte na cívku multiplikátoru v místě, kde je stáhnuté oko pletené šňůry. Zbytek nalepte na šňůru, která vychází s cívky multiplikátoru.

Pomalu tedy určitě začnete namotávat. Tím se bude ukládat pletená šňůra i s nalepenou lepicí páskou a řádně se přilepí k cívce. Pletenou šňůru řádně namotejte na multiplikátor.

Šikne se Vám pomoc druhé osoby přibrzdit cívku s pletenou šňůrou tak, aby utažení šňůry na cívce multiplikátoru bylo dostatečné. Tímto způsobem se dá předejít případným nepříjemnostem.Diskuze, zkušenosti a recenze »»

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23472 (magazinrybar.cz#61)


Další části tohoto článku


Dále by Vás mohlo zajímat