Výprava za amury

Amur, jako bojovná ryba, která se jen tak nedá. Dokud jí nemáte v podběráku, máte co do činění s velkým soupeřem, jenž nenabízí žádný kompromis. Amur dokáže z podběráku vyskočit a o život se pere, jako děs. Tudíž nemáte vždy vyhráno.

Lokalizace amurů

Lokalizace amurů je základ, dle kterého se odvíjí ostatní činnosti, jenž hodláte vykonávat. Čekat, že prostě přijedete k vodě a někde vysypete metrák kukuřice, je čistě sázka do loterie a většinou skončíte s nulovým výsledkem. Vyžaduje to obchůzky a pozorování v okruhu vody, kdy Vám mohou být pomocníky, jako jsou polarizační brýle i dalekohled. Tím zvýšíte přesnost Vašeho úsudku o výskytu amurů.

Amuři si libují v převislých i popadaných stromech, ve vodě, mezi stulíky, řasy atd. Jsou schopní trávit na daných místech i celé hodiny, těsně pod hladinou. Pouze když je něco vyruší, automaticky klesají pomalu ke dnu jako ponorka, aby se za chvíli opět objevili na tentýž místě.

Pozor na ně, mají skvělý zrak. Proto je potřeba se při pátrání po amurech chovat velmi nenápadně a přibližovat se k nim tiše, nebo zmizí dřív, než je vůbec zaregistrujete. Amur preferuje sluníčko, kde se vyhřívá pod hladinou. Naskýtá se nám tedy šance amury spatřit hlavně během dne, kdy je dobrý úhel lomu světla. Vždy, když objevíte takové místo, máte z části vyhráno. Zohledněte tedy poctivě místo, lokalitu, připravte se na vše i během různých období dne, protože neplatí, že kde jste amura viděli stát ráno, bude i odpoledne. Vše souvisí se svitem slunce a amur jej intenzivně vyhledává.Montáže na amury »»

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23466 (magazinrybar.cz#49)