Lov kaprů s povoleným vlascem

Lov s povoleným vlascem patří mezi nové a neokoukané metody, díky kterým lze dosáhnout vyšší úrovně, týkající se ošálení a ulovení ryby. Je to příležitost, jak fikaně obelhat ostražité a nedůvěřivé ryby pod vodní hladinou.

Vlasec na dnu pro zkušené

Víte jakým způsobem vlasec umístit na dno? Byť to není příliš vhodné, bývá i to i účelné. Rybolov je krapet o náhodách i risku. Jde pouze o to, povolit a nechat klesat normální monofilní vlasec až na dno. Vlasec je charakteristický převážně váhou, která je o něco málo těžší než voda, proto klesá dolů. Nicméně rychlost, kdy se vlasec potápí je poměrně malá nebo rozdíl mezi hustotou klasického vlasce a vody je velmi malý.

V případě monofilu je vhodné proces potápění zjednodušit i urychlit. Stačí přidat pouze backlead na vlasec nebo také použít fluorokarbonový vlasec, který je podstatně těžší než voda, a tak klesá ke dnu mnohem rychleji a bude lépe kopírovat nerovnosti na dně.

Výhodou fluorokarbonu je rovněž nízká průtažnost, přičemž je to znát na lepší signalizaci záběru. Nevýhodou je zas naopak vyšší tvarová paměť oproti klasickému vlasci, což může způsobit zamotání povoleného vlasce. Druhou nepříjemností bývá vyšší cena fluorokarbonových vlasců, která se může pohybovat od 300 Kč do 700 Kč na návin jednoho navijáku.«« Použití metody při lovu kaprů s povoleným vlascem Návazce a montáže pro lov kaprů s povoleným vlascem »»

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23468 (magazinrybar.cz#96)