Echoloty a sonary

Ten pocit, kdy vidíte na nástraze úlovek je k nezaplacení, viďte? Proto, abyste se mohli kochat svým rybářským úlovkem, Vám nesmí chybět patřičná výbava. Jak vybrat správné náčiní a k čemu slouží? Na veškeré informace se řádně i jednotlivě zaměříme.

Jaká je funkce echolotu?

Díky echolotu vzniká zvuk, který se začne vysílat do prostoru. Zvuk se od předmětu odrazí zpět a echolot ho zpětně zachytí. Následně se spočítá automaticky doba, za kterou se zvuková vlna vrátila a tím vypočítá vzdálenost předmětu, dna i ryby, od které se signál odrazil.

Pokud si pořídíte levnější variantu echolotu, pak nemůžete počítat s větší citlivostí, tudíž se Vám mohou zobrazovat pouze tři druhy ryb, malé, velké i střední. U kvalitnějšího přístroje, je možnost rozeznání mnohem větší.

V případě elechotu byste jako správný rybář měli vědět, zda je tento přístroj v určitých oblastech povolen. Rybářský řád jej na některých revírech nepovoluje. Ale nezoufejte, pokud nemáte rybářské vybavení a jste u vody jako turista, tak Vás rybářská stráž nemůže a nebude kontrolovat.«« K čemu echolot vlastně slouží? Vyzkoušejte echolot »»

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23459 (magazinrybar.cz#2)