Bivaky a deštníky

Vyrazili jste na ryby a zastihl Vás déšť? Není moc příjemné rybařit v dešti, s nímž je kolikrát spojen nepříjemný vítr i zima. Pokud jste si vědomi, nepříliš příjemného pocitu, kdy se Vám může podlomit zdravíčko, pak byste měli uvažovat o krok dopředu.

Bivak

Bivak nebo-li pojem, jako je přístřešek? Pokud patříte mezi začátečníky či již pokročilé rybáře, pak byste si mohli ušetřit čas i finance a koupit správný výrobek, se kterým si budete dopřávat příjemné činnosti rybářství, aniž by Vás jakkoliv nepříjemně ovlivňovalo počasí.

Obchodní trh v současnosti nabízí širokou škálu bivaků, roto bychom měli zohlednit pár věcí, než si bivak pořídíme. Určitě byste se měli zamyslet nad tím, kolik jste schopni investovat do bivaku peněz. Ne každý má stejné možnosti a ne každý má rád laciné výrobky, jenž nemají tak vytrvalou životnost, jako produkty kvalitní. Další otázkou je zamyslet se nad tím, kolik času věnujete rybolovu. V poslední řadě je určitě dobré zamyslet se nad rozměry bivaku.

Jaký rozměr v podobě bivaku vybrat?

Je logické, čím větší bivak, tím více místa máme k dispozici. Pokud tedy zvolíte menší bivak, nedostane se Vám takové možnosti úschovy věcí, jako u bivaku větších rozměrů. Určitě znáte pocit, kdy máte spoustu věcí a není kam je uschovat. Velký bivak se nabízí jako jednoduché řešení Vašeho problému, protože do něj vložíte řadu věcí, které si vozíte sebou. Pak máte vyhráno a nemusíte se bát, že o věci přijdete či je zapomenete.

Jaký bivak vybrat?

Bivaky se dělí na dva typy, z nichž první typ je jednoplášťový a druhý dvouplášťový. Pokud-li se chcete radovat z pocitu, kdy jste vyzráli nad počasím pak je jasnou volbou dvouplášťový bivak. Je mnohem kvalitnější než bivak jednoplášťový. Především je rybáři ceněn pro odolnost vůči povětrnostním podmínkám i jeho kvalitnímu materiálu, kdy je 100% vodě-odolný.

Co bychom měli zohlednit v prostoru bivaku?

Předsíň bivaku není na škodu. Pokud chcete vcházet do sucha, tak právě předsíň bivaku Vám to umožní. Pokud máte dokonce bivak větších rozměrů, určitě uvítáte i možnost využití předsíně bivaku, kdy si tam můžete uskladnit i pár šikovných věciček, jenž potřebujete k rybaření.

Kapsy, kapsy, kapsyčky

Kam dát menší či středně velké náčiní, které určitě budete potřebovat nejen najít, ale rovněž i později využít při rybaření? Určitě do kapes, které bývají obvykle ve vnitřní části bivaku, tak, aby Vám je neznehodnotil déšť.

Proč věnovat pozornost podlážce?

Obvykle bývá vyráběna v provedení suchém nebo s klasickými zipy. Oceníte ji především i v zimě, kdy budete moci být v suchu a nestane se Vám, že byste v bivaku měli vyšlapané bláto. Pokud tedy chcete mít bivak vylepšen o tepelné vlastnosti, pak není na škodu, zamyslet se nad podlážkou.

Kolíky a tyče. Vybírejte z pevných materiálů!

Země bývá převážně tvrdá, takže se dosti natrápíte pokud zakoupíte nepříliš tvrdý kolík. U tyčí bychom se taktéž měli zaměřit na materiál. Obvykle jsou nejvíce využívány tyče hliníkové. Především pro stabilní konstrukci a pevnost. Na rozdíl od laminátových, které obsahují ve svém středu gumu, která může časem prasknout.

Nezanedbávejte oblast oken i komárů

Nevhodné, chladné počasí, déšť i vítr. Vše, co Vám může znepříjemnit rybaření. Pokud má Váš bivak okno, pak ho jistě oceníte v případě uzavření bivaku, kdy díky němu uvidíte ven a budete mít rozhled. Okna jsou spřízněná i s komáry, nejen okna, ale i celý bivak. Určitě se ubráníte a vyhnete se tak nepříjemnému bzučení i píchání. Není tedy nad moskytiéru.«« Deštníkový přístřešek Co získáte koupí bivaku? »»

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23458 (magazinrybar.cz#11)